Taksi Ücret Hesaplama

mersin-taksi
0
(0)

Mersin taksi ücret hesaplama

mersin-taksi-telefonGünümüzde ulaşım yeme içme gibi bir ihtiyaç olmuştur. Bu ihtiyaca karşılık vermenin birçok yolu vardır. İnsanlar bu yolu kendi araçları toplu taşıma ve taksilerle sağlamaktadır. Toplu taşıma ve taksi arasında bir rekabet var gibi görünse de aslında ikisi de farklı kurum ve farklı kurallara sahip iki kurumdur. Taksiler bu konuda daha çok titiz ve kurallara bağlı çalışmaktan ve üst kurumlarca sürekli denetim altında bulunmaktadır. İnsanlarda bir algı vardır ve bu algı yavaş yavaş kırılsa da biz sizler için bu konuları tamamen yıkmak istiyoruz ve tarafsız olarak anlatmak istiyoruz. Öncelikle taksilerin bazı özellikleri ve en sonunda ekonomik yönüne bakalım. Taksiler de en büyük avantajınız kesinlikle temiz ortam olacaktır. Otobüsler her seferinde 50’den fazla insan taşımakla beraber bu sefer sayısına 5 desek günde 250nkişi yapar ve bu en azı olmaktadır. Bu araçlarda her yer mikrop yuvası olmakla birlikte bir taksi günde maximum 30 kişiyi geçmez ve bu süreçte sürekli temizlenir. Ekonomik hesapta çok kolaydır.  Bu işi bakkal hesabı olarak hesaplayalım. Bir otobüse tek kişi biner ve bide aktarma yaparsanız artı yürüyeceğiniz mesafe de dahi 7 lira civarı bir para ödersiniz bide üç kişilik bir aile veya arkadaş grubu olursanız bu fiyat 20 TL üzerine çıkar.

Mersin’de taksi ücreti nasıl hesaplarım

  1. Bunun iki yolu vardır. İlk yolu basittir. Taksiciye sorarsanız size aşağı yukarı ne yazacağını söyler. Ben utanırım diyenler içinde daha kolayı vardır.
  2. Ethernet’i açarak Google ye mersin taksi ücreti hesaplama    yazalım. Bundan sonraki süreç te gelen sayfaya bindiğiniz konum ve gideceğiniz konumu yazın ve hesapla demeniz yeter en kısa yoldan gideceğiniz yeri hesaplayacaktır.

Sizler için bu işin taksimetre açısından nasıl yazıldığını anlatalım. Taksimetreler dijital bir sayaç olmakla birlikte tekerler bağlıdır ve teker döndükçe oda hesaplar ve yazar.

Teker küçük oldukça çok yazar anlayışı da yanlıştır. Üst kurumların belirlediği bir teker oranı vardır ve bütün taksiler bu ölçüden başka takamazlar ve denetlenirler.

Taksiciler elleriyle oynar diyenler de yanılmasınlar çünkü taksilerin üstünde mühür vardır ve oynama şansları yoktur. Bu bilgilerin yanı sıra taksici uzun yol kullanır diye düşünmeyin açın konumu takip edin ve uzun yol kullananları uyarın.

Mersin taksi hesaplama ve taksilerin çalışma şekli bu şekildedir.

Mersin Taksi

Mersin Taksi

Mersin Taksi 0 / 5. Mersin Taksi 0

Mersin Taksi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir